Бруно Фернандеш герой за Португалия срещу Уругвай, “мореплавателите” се класираха за следващата фаза

54'
90'+3'
45'
90'

Отборът на Португалия се наложи над Уругвай с 2:0 в мач от Група H и си осигури участие за елиминационната фаза на Мондиала.

3

В 3-ата минута Уилиям Карвальо стреля неточно след страхотен пас с гърди на Кристиано Роналдо.

Хименес в 12-ата минута стреля неточно с глава след едно центриране от корнер. Удар с глава на Бруно Фернандеш попадна в ръцете на вратаря на Уругвай, но при подаването към футболиста на Ман Юнайтед имаше засада.

В 32-ата минута Бентанкур мина през няколко футболисти на Португалия и излезе очи в очи с вратаря на “мореплавателите”, но Диого Коща се намеси и спаси.

В 52-ата минтуа Жоао Феликс стреля опасно от добра позиция, но топката мина встрани.

В 54-ата минута отборът на Португалия успя да поведе в резултата след попадение на Бруно Фернандеш. При попадението останаха съмнения, че Кристиано Роналдо е играл с топката и трябва да бъде записан като голмайстор, но голът беше записан на Фернандеш.

В 75-ата минута удар на Макси Гомес от тима на Уругвай срещна гредата. В 78-ата минтуа със страхотен пропуск се отличи Луис Суарес. Само минута по-късно стражът на Португалия отново трябваше да показва рефлекс и спаси отбора си от сигурен гол.

В 83-ата минута Леао стреля неточно.

В 91-ата минута тимът на Португалия получи правото да изпълни дузпа за игра с ръка на Хосе Мария Хименес. Бруно Фернандеш застана зад бялата точка и не сгреши – 2:0.

В 98-ата минута Бруно Фернандеш можеше да оформи своя хеттрик, но стражът на Уругвай се намеси и спаси. В 99-ата минута отново футболистът на Ман Юнайтед беше близо до попадение, но ударът му срещна гредата.