N. Füllkrug
89'
45'
90'

Отборът на Германия се наложи над Коста Рика с резултат 4:2 в мач от Група Е на Световното първенство, но отпадна от надпреварата.

В другия двубой от групата Япония се наложи над Испания и остави Маншафта на третата позиция.

3

Германия започна изключително силно двубоя и застраши вратата на противника във 2-ата минута, но Кейлор Навас отрази удара на Мусиала.

В 8-ата минута със страхотен пропуск се отличи и Томас Мюлер.

Германия успя да поведе в резултата в 10-ата минтуа чрез Серж Гнабри.

В 14-ата и Горецка имаше възможност да се разпише, но не успя да удвои преднината на своя тим.

В 36-ата минута Джамал Мусиала отново нямаше късмет да се разпише.

В 43-ата минута Коста Рика можеше да се разпише, но Фулър Спенс не успя да се възползва от открилата му се възможност.

В 58-ата минута Техеда успя да изравни резултата за Коста Рика.

В 62-ата Германия можеше да си върне преднината, но удар на Рюдигер срещна гредата. Последваха две греди след удари на Джамал Мусиала в 61-ата и 67-ата минути.

Хуан Варгас в 70-ата изведе Коста Рика напред в резултата и шокира играчите на Ханзи Флик.

В 73-ата Кай Хаверц изравни, а отново той в 85-ата минута направи обрата за своя тим пълен. Преди втория гол на футболиста на Челси с нов пропуск се отличи младия Мусиала.

В 91-ата минута Фюлкруг оформи крайното – 4:2.