World Cup 2022 Водещи новини Всички новини

Меси и Аржентина се справиха с Мексико и запазиха шансове за 1/8-финалите

Аржентина победи Мексико с 2:0 в двубой от група C на Световното първенство в Катар. С победата тимът на Лионел Скалони се реваншира за загубата от Саудитска Арабия и запазва шансовете си за класиране на 1/8-финалите. Лионел Меси в 64-ата минута вкара изключително важното първо попадение за аржентинците, а Енцо Фернандес сложи точка на спора с попадение в малко преди края. В последния кръг Аржентина излиза в мач на живот и смърт срещу Полша, докато Мексико ще играе срещу Саудитска Арабия.

Аржентина
Аржентина
2 : 0
Мексико
Мексико
Лео Меси
64'
E. Fernández
87'

През първата част играта бе концентрирана в центъра на терена, Аржентина се опитваше да сътвори нещо, но чисти положения почти нямаше. Едва в 33-ата минута Аржентина стигна до първия си корнер, който бе изпълнен от Лионел Меси, но не последва нищо опасно за Очоа.

Минутата бе 39-а, когато Лаутаро Мартинес пропусна при първата по-добра възможност за „гаучосите“, пращайки топката встрани от вратата при изстрел с глава.

3

В 45-ата минута дойде и първото спасяване на Емилиано Мартинес, който улови топката след изпълнение на свободен удар на Алексис Вега.

В 50-ата минута Гутиерес извърши нарушение срещу Меси малко преди дъгата на наказателното поле. Десятката стреля от фаула, но над вратата.

Лео Меси вкара много важното попадение в средата на втората част. В 64-ата минута Анхел ди Мария намери Меси, който с прецизен завършващ удар извън наказателното поле не остави шансове на Очоа.

След гола тимът, воден от Тата Мартино, започна все по-настървено да търси пролука в защитата на Аржентина, за да изравни. В 82-ата минута Ектор Морено стреля с глава, но Емилиано Мартинес много внимаваше и улови. Три минути след това аржентинците се впуснаха в контраатака, но Родриго де Пол бе спрян от защитата на северноамериканците.

В 87-ата минута след късо изпълнение на корнер, топката попадна в Енцо Фернандес, който с брилянтен удар покачи на 2:0.