Р. Левандовски
82'
45'
90'

Отборът на Полша се наложи над Саудитска Арабия с резултат 2:0 в мач от Група C на Световното първенство.

Левандовски и компания вече имат 4 точки след първите два мача, а Саудтиска Арабия са с 3. В другия мач от групата Аржентина се изправя срещу Мексико.

3

В 10-ата минута Канно стреля опасно, но Шчесни спаси. При следващото по-опасно положение в двубоя се стигна до гол.

Пьотър Жиелински откри за Полша след асистенция на Робърт Левандовски в 39-ата минута.

В края на полувремето тимът на Саудтиска Арабия имаше възможност да се върне в мача, но Ал Давсари не успя да се разпише от дузпа, а при добавката вратарят на поляците Войшех Шчесни отново се намеси страхотно.

В 78-ата минута Амалки стреля опасно към вратата на Полша, но топката мина встрани.

В 82-ата минута звездата на Полша Робърт Левандовски се възползва от грешка на защитата на Саудитска Арабия и удвои преднината на своя тим.

В 90-ата минута с пропуск се отличи Левандовски, той се опита да прехвърли вратаря, но неуспешно.