World Cup 2022 Водещи новини Всички новини Футбол Свят

Сенегал победи Еквадор и се класира на 1/8-финал на Мондиала в Катар

Сенегал победи Еквадор с 2:1 и се класира за 1/8-финалите на Световното първенство в Катар. Южноамериканците се нуждаеха от поне равенство да продължат напред, но така и не стигнаха до него.

Исмаила Сар откри от дузпа за Сенегал в края на първата част, докато Мойсес Кайседо изравни в 68-ата минута. Само две по-късно Калиду Кулибали вкара първия си гол за Сенегал и класира тима си за 1/8-финалите.

M. Caicedo
67'
I. Sarr
44'
Калиду Кулибали
70'

Сенегал стартира много силно срещата и още в 3-та минута Идриса Гей отправи плътен удар, който мина много близо до дясната греда на вратата пазена от Ернан Галиндес. Пет минути по-късно Булайе Диа се измъкна от защитата, но ударът му бе неточен.

В 12-та минута Илиман Ндиайе пробва удар от дистанция, като и в този момент Еквадор оцеля. Сенегал продължи да търси така важното попадение и в 24-та минута Исмаила Сар направи отличен пробив, който отново завърши встрани от целта. В 37-та минута и Пате Сис пропиля отличен шанс, а еквадорците не можеха да намерят начин да противодействат на своя съперник.

В 43-та минута Исмаила Сар бе фаулиран в наказателното поле и френският съдия Клеман Тюрпен отсъди дузпа за Сенегал. Потърпевшият застана зад топката и даде аванс на своя тим-1:0.,

След подновяването на играта Еквадор излезе далеч по-мотивиран, но трудно достигаше до възможности пред Едуард Менди. Представителят на Южна Америка все пак успя да изравни резултата при първата си по-сериозна опасност. След центриране от корнер Феликс Торес отклони с глава към Мойсес Кайседо, който от непосредствена близост прати топката в мрежата на Менди.

120 секунди след това Сенегал спечели фаул в близост до наказателното поле на Еквадор. Последва центриране, което затрудни защитата, а Калиду Кулибали пръв стигна до отбитата топка и даде нов аванс на Сенегал.

В 77-ата минута Естрада от Еквадор отправи акробатичен удар от въздуха, но топка попадна право в ръцете на Менди.

До края на срещата до промяна на резултата не се стигна.