Р. Левандовски
90'+9'
45'
90'

Отборът на Франция се наложи над Полша с резултат 3:1 и се класира за 1/4-финалите на Световното първенство.

Робърт Левандовски стреля опасно в 21-ата минута, но топката мина встрани от вратата на Уго Лорис. В 29-ата минута с пропуск се отличи Оливие Жиру.

В 37-ата минута поляците имаха страхотна възможност да поведат, но топката не успя да влезе в мрежата на “петлите”.

Франция успя да поведе в резултата в 44-ата минута чрез Оливие Жиру, който получи добро извеждащо подаване от Килиан Мбапе. Това беше 52-ият гол на Жури с националната фланелка, което го прави най-резултатния футболист в историята на тима.

В продължението Уго Лорис изпусна една топка в наказателното си поле, но бързо коригира грешката си.

През втората част “петлите” стигнаха до второ попадение чрез Килиан Мбапе, който със силен удар удвои преднината на “петлите”.

В продължението отново Мбапе с красив гол вкара трети гол за “петлите” – 3:0.

В последната минута Полша получи правото да изпълни дузпа. Левандовски пропусна от бялата точка, но Лорис беше излязал от голлинията и 11-метровият удар трябваше да бъде пребит. Лева този път не сгреши и оформи крайното – 3:1.

6.2
47'
5.9
2
88'
6.2
14
86'
6.3
71'
6.9
87'
6.5
64'
6.6
13
Х
71'
6.9
Резерви
6
Х
71'
6.7
21
Н
71'
6.2
86'
6.2
11
Х
87'
Асистент: Килиан Мбапе
47' Жълт картон
B. Bereszyński
Foul
64' Смяна
Излиза:Орелиен Чуамени
71' Смяна
Влиза:K. Bielik
Излиза:G. Krychowiak
K. Bielik
71' Смяна
Излиза:Усман Дембеле
86' Смяна
Влиза:J. Bednarek
Излиза:J. Kiwior
J. Bednarek
87' Смяна
Влиза:K. Grosicki
Излиза:P. Frankowski
K. Grosicki
88' Жълт картон
Излиза:Жул Кунде
90' +6' VAR
Penalty confirmed
K. Grosicki
90' +9' 3:1 Гол (от дузпа)