30/06/2022
Без категория

Фулъм загуби от Ливърпул, Бербатов с гол (ВИДЕО)

Фулъм падна у дома с 1:3 от Ливърпул в мач от 37-ия кръг на Висшата лига. „Мърсисайдци“ нанесоха пета поредна загуба на домакините.

През първата част „червените“ бяха по-активният тим, като Коутиньо и Хендерсън се опитаха да открият резултата. „Котиджърс“ нанесоха първия си точен удар в 31-ата минута, дело на Ейонг Енох, но Рейна улови топката. Само две минути по-късно Саша Ритер асистира на Димитър Бербатов, който откри резултата с 14-ия си гол в лигата. След попадението играчите на Брендън Роджърс не паднаха духом и в 36-ата минута Даниел Стъридж след подаване на Андре Уисдъм изравни резултата.

Ливърпул наложи своето темпо през второто полувреме. В 62-ата минута отново Стъридж отбеляза и даде предимство на „червените“. Играчите на Мартин Йол някакси нямаха желанието да обърнат развоя на събитията, а в края на двубоя закономерно бяха наказани отново. В 85-ата минута Дани Стъридж се възползва от подаване на Филипе Коутиньо, като изпревари вратаря Шварцер и оформи своя хеттрик.

След двубоя Фулъм остават застрашени от изпадане, като трябва да се надяват Арсенал да победи Уигън във вторник, докато Ливърпул ще завършат шампионата на седмо място.

Fulham Vs Liverpool 1-3, PL 2013 by futbolsapiens