07/07/2022
Без категория

Марек дръпна на върха в „Б“ група

Отборът на Марек се нал ожи с 3:1 над Пирин Разлог и увеличи преднината си на върха в класирането на „Б“ група. Дупничани имат вече 23 точки и водят с пет преди Хасково, който играе утре своя мач.

Въпреки че през първото полувреме гол не падна, тимът от Марек тотално надигра своя съперник, който остана с човек по-малко още в 20-ата минута. Тогава Руйчев получи червен за фаул като последен в защитата срещу Александър Манолов.

През втората част логичното се случи. Марек упражни тотален натиск. В 48-ата минута след удар Димитър Георгиев топката спря в гредата. В 55-ата минута резервата Иван Янчев бе оставен непокрит и прати топката в мрежата на съперника за 1:0. В 63-ата минута Тончев проби мощно и прати кълбото в мрежата за 2:0. В 72-ата минута Александър Манолов увенча добрата си игра с попадение за 3:0.

В 87-ата минута Тунтев се разписа и вкара почетното попадение за Пирин. Любопитното бе, че страничният съдия бе вдигнал флага за засада, но главният арбитър зачете попадението.