29/06/2022
Без категория

Болоня препъна Интер (ВИДЕО)

Болоня завърши наравно 1:1 с Интер в късен мач от 13-ия кръг Серия „А“. Домакините затвърдиха мнението, че са изключително труден съперник за грандовете на Апенините.

Играчите на Болоня започнаха добре двубоя, като в 12-ата минута Панайотис Коне вгорчи вечерта на възпитаниците на Валтер Мацари.

„Нерадзурите“ се вдигнаха и оказаха натиск върху своя съперник. Чиста голова възможност изпусна Фреди Гуарин, който по някаква случайност  не можа да вкара топката от два-три метра разстояние.

Изравнителното попадение за гостите от Милано дойде в 51-ата минута. Полузащитникът Джонатан бе изведен в наказателното поле на Болоня, след което с хубав шут порази вратата.

Силен мач изигра стражът на домакините Джанлука Курчи.