03/07/2022
Без категория

Спорт, Волейбол: КВК Габраво загуби „домакинството“ си на старта на ЦЕВ

КВК Габрово (Габрово) загуби катастрофално символичното си домакинство на Аркас Спор (Измир) с 0:3 (13:25, 17:25, 11:25) в първия мач между тима от втория по сила европейски турнир – за Купата на ЦЕВ.

Заради финансови неуредици, които доведоха до разпадането на класния тим от миналия сезон, габровци гостуват на турците и в двата мача.

Турският отбор бе с една класа над родният тим, като нямаше особени проблеми за крайния успех. Единствено във втория гейм габровци бяха равностойни на класния съперник до 16 точка. През останалото време турците взимаха голяма разлика и затвориха мача с чиста победа за 57 минути игра.