30/06/2022
Без категория

Юнайтед с първа победа като гост. Фамозен Де Хеа отчая Арсенал (ВИДЕО)

Манчестър Юнайтед успя да победи Арсенал с 1:2 като гост и по този начин сложи край на черната си серия като гост във Висшата Лига през този сезон.

Арсенал започна много силно двубоя и можеше да води с разлика след първите 25 минути, но блестящи намеси на стража на „червените дяволи“ Давид Де Хеа отказаха нападателите на „артилеристите“. Така Юнайтед издебна своя момент и с голяма доза късмет излезе напред в резултата след автогол на Гибс през втората част.

Арсенал засили натиска, но Де Хеа отново беше над всички, а при една от контраатаките на гостите Ди Мария изведе Уейн Рууни очи в очи с вратаря на Арсенал и капитанът с хубав прехвърлящ удар покачи на 0:2.

В даденото от съдията 8 минутно продължение влезлият като резерва Оливие Жиру върна едно попадение за домакините, но за повече нямаше време.