27/06/2022
Без категория

Миньор победи Пирин Гоце Делчев

Отборът на Миньор Перник се наложи с 1:0 над Пирин Гоце Делчев в двубой от 25-ия кръг на Югозападната В група. С победата чуковете остават в битката за 1-ото място в група. Над 1000 зрители изгледаха победата на Миньор на „Стадиона на мира“.

Мачът започна нервно, с много борба и малко футбол, но постепенно миньорци наложиха своята игра и затвориха гостите от Гоце Делчев в тяхната половина на терена.Въпреки това головите положения не бяха много. В 21-та минута обаче се получи много интересна атака за домакините. Мирослав Тодоров напредна по левия фланг и центрира във вратарското поле, където чакаше непокрит Александър Александров. Острият му удар с глава срещна напречната греда и тупна около голлинията. Според коментиращи фенове на стадиона предаващата директно срещата телевизия Канал 3 при повторение е показала, че  има гол, но главният съдия Таско Тасков даде знак срещата да продължи. Александров, който определено беше най-активният пернишки футболист на срещата, продължи да тормози  защитата на гостите и в 30-та минута от фаул изстреля истинска бомба, която беше избита с мъка от врратаря на гостите Костадин Янев.След още четири минути Томи костадинов получи правото да изпълни фаул от границата на наказателното поле. Ударът му  срещна главата на защитник от стената и излезе в корнер.

Последва продължителна обсада на вратата на гостите,която обаче завърши със слаб удар на Мирослав Тодоров право в ръцете на Янев. Минута преди края на полувремето Мирослав Тодоров отново направи чудесно центриране от левия фланг, но ударът на Даниел Стефанов с глава не улучи вратата.Втората част на срещата започна по познатия начин – натиск на домакините и плътно прибрани в своята половина гости, които сякаш бяха дошли за равенство и почти не поглеждаха към вратата на Даниел Леонтиев.

В 56-та минута отново Александров беше близо до гола – негов хубав удар от 16-17 метра беше избит с мъка от  вратаря на гостите. Атаките на миньорци продължиха и в крайна сметка се стигна до така желания от публиката гол, при това по особено красив начин. В 77-та минута Димитър Панталеев центрира от фаул, топката беше избита от вратаря Янев, но попадна в близост до Даниел Стефанов, който направи  задна ножица и насочи топката към вратата на гостите. Там беше дастанал капитанът Адриан Олегов, който ,без  да се бави , я заби  под гредата на вратата на „Пирин”. До края на мача активът нагостите се изчерпи в едно артистично падане на Ловков в наказателното поле на „Миньор” с цел дузпа,но съдийски сигнал не последва. В даденото от съдията Таско Тасков четириминутно продължение последва истинска поредица от картони. Първо  Панталеев и Мурат Ибрахим от гостите се сбориха, но Ибрахим беше видимо по-агресивният. Последва жът картон за Панталеев и червен за Ибрахим.

Това обаче не беше всичко. След минута Иво Райков получи жълт картон за нарушение,но стоящият наблизо Зефир Катунчев му приложи борцово хвърляне, за което и той беше декориран в червено. Агитката на „Миньор” се разлюти и реши да прескочи оградата, та се наложи хора от пейката на отбора за озаптяват побеснелите фенове. Слава богу, до нахлуване по терена и пистата не се стигна и мачът завърши нормално за българските футболни нрави. В края на мача всички фенове бяха призовани за масово посещение на срещата от следващия кръг, в който миньорци гостуват на „Струмска слава” в Радомир.

Миньор – Пирин Гоце Делчев 1:0
1:0 Адриан Олегов (71)

Миньор: Леонтиев, Райков, Олегов, Райчев, Кикарин, Илиев, Костадинов ( 66 Панталеев), Йорданов, Александров ( 74 Найденов), Тодоров, Стефанов ( 85 Бонев)

Пирин: Янев, Катунчев, Гоговски, Адемов (82 Мехремов), Ловков, Пасков, Самокишев, Лачев  ( 55 Грозданов), Ибрахим, Моллов, Спахиев

Главен съдия Таско Тасков, асистенти: Антон Терзиев и Петър Стойчевски

Жълти картони: Райков, Стефанов (Миньор), Ловков (Пирин)

Червени картони: Катунчев, Ибрахим (Пирин)