25/06/2022
Без категория

Берое и Ботев не се победиха, отмениха гол на домакините

Отборите на Берое и Ботев (Пд) завършиха наравно 0:0 в мач от 6-тия кръг на родната „А“ група.

Първото по-опасно положение дойде в 31-ата минута. Серкан Юсеин стреля от далечно разстояние и принуди Макенджиев да спасява. В 38-ата Макенджиев отрази и удар на Даниел Генов от далечно разстояние. В 43-ата минута Георги Божилов опита късмета си, но Голас отрази.

В 53-ата минута отборът на Берое можеше да поведе в резултата, но Стивън Петков се засуети. В 62-ата минута Берое организира хубава атака, топката стигна до Милисавлевич, но той стреля право в ръцете на Голас. Стивън Петков изпусна нова възможност в 65-ата минута, а 3 минути по-късно Алекс Колев можеше да изведе Ботев напред, но и той не успя.

В 77-ата минута съдията отмени гол на Берое. Спас Делев центрира, Елиаш понече да стреля и заблуди Голас и топката влезе в мрежата, но съдията вдигна засада.

В 88-ата минута Спас Делев стреля със странична ножица, но удартът му мина на сантиметри покрай основата на десния стълб.