25/06/2022
Без категория

Берое удари Спартак (Пл)

Берое победи 3:1 Спартак (Пл) в последната си контрола преди началото на първенството. Домакините доминираха през целия мач, като старши треньорът Александър Димитров използва на практика титулярния състав за разлика от двубоя преди два дни, когато срещу Ботев (Гъл) бе даден шанс на голяма част от футболистите, които рядко намират място в състава. След няколко разбърквания в наказателното поле пред вратата на Спартак и вратаря Димитър Пантев, малко нелогично гостите първи откриха резултата. В 24-ата минута вратарят Макенджиев не изчисти добре една върната топка към него, тя попадна в Долапчиев и бившият футболист на ЦСКА се разписа за 0:1. Домакините упражниха силен натиск, като Веско Пенев в 32-ата минута беше близо до изравняване, но ударът му бе избит от голлинията, а в 34-ата минута японецът Като намери Милисавлевич, но той сбърка. Все пак в 43-ата минута Ал. Василев изравни с хубав удар от границата на наказателното поле за 1:1.

В 55-ата минута беройци обърнаха развоя на мача. Милисавлевич се възползва от грешка в защитата на Спартак намери непокрития Ал. Василев и той отбеляза за втори път за 2:1. Беройци продължи да атакуват и създадоха още много опасности пред вратата на плевенчани, но стигнаха само до още едно попадение. В 77-ата минута Дрянов получи топката след продължителна атака, центрира перфектно в наказателното поле, където Ал. Колев засече с глава и направи резултата 3:1. До края на мача Панайотов можете да отбележи още едно попадение за Берое. Още преди мача стана ясно, че заралии няма да предложат договор на молдовеца Петру Леуча.