Водещи новини Всички новини Футбол Свят

Реал излъга Интер в края (ВИДЕО)

Реал Мадрид излъга в края Интер с 0:1 като гост и се поздрави с успех на старта на Шампионската лига. Кралският клуб се добра до победата с попадение на Родриго в 89-ата минута. Преди това „нерадзурите“ направиха куп пропуски. В ранния двубой от групата Шериф Тираспор се наложи над Шахтьор Донецк.

Домакините изиграха много силно първо полувреме, след което като по чудо не водеха в резултата. Тимът на Симоне Индзаги имаше куп положения пред вратата на Тибо Куртоа, но не успя да ги реализира.

В началото на втората част Джеко беше изпуснат от защитата на Реал след центриране от ъглов уда и стреля добре с глава, но Куртоа с прекрасно спасяване успя да отрази. Силно включване от пейката имаше Дензел Дъмфрис, който в 68-та минута предизвика хаос в защитата на Реал. Последното подаване на нидерландеца обаче не точно.

Винисиус направи два страхотни пробива по лявото крило, но така и не взе правилното решение в последния момент. В 89-ата минута Реал Мадрид реализира, въпреки че домакините бяха по-активният отбор. Белият балет огранизира прекрасна многоходова атака, при която влезлият минути по-рано Камавинга чукна с едно докосване към Родриго, който на метри от вратата нямаше как да сбърка и направи 1:0.

Клариране: Шерих 3, Реал 3, Интер 0, Шахтьор 0