24/10/2021
Водещи новини Всички новини Първа лига

Мидтиланд и Лудогорец не се победиха на старта на групите в Лига Европа + ВИДЕО

Отборите на Мидтиланд и Лудогорец не се победиха 1:1 в първи мач от груповата фаза на Лига Европа.  Густав Исаксен откри резултата още в третата минута. Кирил Десподов изравни отблизо в 32-ата минута.

Домакините успяха да поведат в резултата още в 3-ата минтуа чрез Густав Исаксен, който се разписа с глава. В 25-ата минута Жуниньо от тима на домакините можеше да удвои, но се отличи с пропуск.

В 32-ата минута българският шампион успя да изравни резултата чрез Кирил Десподов – 1:1.

В началото на втората част капитанът на Лудогорец Антон Недялков получи контузия в десния крак и напусна терена принудително. В 58-ата минута същата съдба споходи и Кирил Десподов. В 64-ата минута Кахлина отрази удар на Пионе Систо. Малко по-късно стражът на разградчани се отличи с ново спасяване.

Мидтиланд 1:1 Лудогорец

1:0 Густав Исаксен (3)
1:1 Кирил Десподов (32)

Стартовите състави:

Мидтиланд: 16. Олафсон, 6. Андерсон, 28. Святченко, 14. Даалсгард, 73. Жуниньо, 29. Паулиньо, 37. Ониедика, 10. Авандер, 7. Систо, 45. Исаксен, 74. Брумадо.

Лудогорец: 71. Кахлина, 4. Сисинцо, 32. Са, 30. Пластун, 3. Недялков, 8. Гонсалвеш, 25. Баджи, 37. Текпетей, 7. Сантана, 11. Десподов, 10. Ману.