24/10/2021
Югозападна Трета лига

Сливнишки герой с обрат срещу Пирин (Разлог)

В двубой от VIII кръг на ЮЗ Трета лига, Сливнишки герой надви гостите от Пирин (Разлог) с 2-1.

Двубоя се игра на градския стадион в Сливница и бе ръководен от главният съдия Вилиян Видинов с помощници Янко Запрянов и Мишел Милчев от София. Дежурен делегат на двубоя пък бе доскорошният елитен рефер Цветан Георгиев.

Двубоя започна динамично, като в 3-та минута домакините пропуснаха да поведат, след невероятен пропуск на Марио Йорданов, който след пробив отляво бе изведен на празна врата от Денислав Минчев, но от 2 метра прати топката в напречната греда.

Десет минути по-късно гостите от Разлог се възползваха от грешка в отбраната на Героя, след която капитанът на Пирин Николай Хаджиниколов отбеляза дежурното си попадение за 0-1. След гола Сливнишки герой реагираха като ужилени, натискайки да върнат попадението, но защитата на гостите бяха непробиваеми.

През второто полувреме обаче домакините бяха по-настойчивият тим, като в герой се превърна Марио Йорданов. Снажният нападател прати на два пъти топката в мрежата на Красимир Друнчилов, реванширайки се за пропуска в началото на мача.

С тази победа Героя вече е на 7-мо място а Пирин са дванадесети.