01/12/2021
Водещи новини Всички новини Първа лига Трета лига Югоизточната Трета лига

Локо (Пд) прегази Родопа в Смолян за Купата, Минчев с хеттрик

Локомотив (Пловдив) се класира за 1/8-финалите на турнира за Купата на България, след като разби на пух и прах с 4:0 при визитата си Родопа (Смолян).

Георги Минчев бе точен от дузпа още в 3-ата минута на мача и откри за „смърфовете“, а в 18-ата минута отново той се разписа, за да удвои. Той засече центриране на Томашевич и не остави шансове на противниковия вратар да реагира.

Новото попълнение Марсел направи резултата класически минута преди почивката след пас на Минчев и така Локо си свърши работата само за едно полувреме.

В 64-ата минута Минчев оформи своя хеттрик, за да оформи и крайния резултат. Той засече с глава центриране на Марсел, който му върна жеста за асистенцията.