24/10/2021
Водещи новини Всички новини Втора лига Първа лига

Славия обърна Марица и се класира за 1/8-финалите за Купата на България

Отборът на Славия се класира за 1/8-финалите за Купата на България след успех над Марица с резултат 3:1.

Веселин Марчев откри за „пиратите“ в 39-ата минута, но в началото на втората част Ерол Дост изравни след подаване на Тони Тасев. В 60-ата минута резервата Питър Макрилос направи 2:1 за гостите от София. В добавеното време Георги Вълчев оформи крайния резултат с точно изпълнена дузпа.

Марица 1:3 Славия

1:0 Веселин Марчев (39)
1:1 Ерол Дост (52)
1:2 Питър Макрилос (60)
1:3 Георги Вълчев (92 – дузпа)

Стартовите състави:

Марица: 86. Николов, 10. Марчев, 22. Г. Иванов, 11. Йорданов, 87. Тонев, 7. Вешев, 21. Маламов, 16. Ангелов, 24. Грънчов, 17. Домовчийски, 19. Газиев.

Славия: 21. Вуцов, 3. Томбак, 23. Виячки, 55. Христов, 18. Стоянов, 88. Тасев, 17. Дост, 16. Нгуена, 73. Минчев, 10. Кирилов, 29. Димитров.