24/10/2021
Водещи новини Всички новини Първа лига

Берое и Арда не се победиха

Отборите на Берое и Арда не се победиха – 1: 1 в мач от 9-ия кръг на родната efbet Лига. Зелено-белите“ започнаха по-добре срещата и Омар Камара откри резултата в 31. минута след точно изпълнена дузпа. Полувремето завърши с гол преднина за „Берое“, а през втората част и двата тима имаха своите шансове. Все пак, по-сериозните положения бяха пред вратата на гостите, но Караджов успя да се справи. „Арда“ обаче изравни в 79. минута чрез Едимар Жуниор, който се разписа с удар извън наказателното поле – 1:1 и стигна до равенството.

„Берое“ – „Арда“ (Кърджали) 1:1

Голмайстори: 1:0 Омар Камара 31′, 1:1 Жуниньо 79′

„Берое“: 33. Генадий Ганев, 19. Александър Василев, 5. Омар Сако, 6. Александър Цветков (к), 30. Серкан Юсеин (84′ – 16. Симеон Мечев), 20. Стив Фуртадо, 21. Кийлън Лебон (90′ – 2. Джуниет Али), 27. Абубакар Тунгара (84′ – 9. Мартин Камбуров), 11. Алиун Фал, 17. Реян Даскалов, 99. Омар Камара (75′ – 10. Даниел Генов); неизползвани резерви: 1. Нордин Бакер, 4. Христо Митев, 77. Божидар Пенчев; старши треньор: Петър Колев

„Арда“: 12. Иван Караджов, 4. Милен Стоев (60′ – 37. Жуниньо), 8. Милен Желев, 9. Спас Делев (90′ – 81. Атанас Зехиров), 11. Александър Георгиев, 17. Иван Коконов (71′ – 10. Светослав Ковачев), 24. Алекс Петков, 71. Пламен Крумов (к), 77. Илия Юруков, 80. Лъчезар Котев (60′ – 19. Румен Руменов), 98. Тонислав Йорданов; неизползвани резерви: 36. Васил Симеонов, 18. Слободан Рубежич, 25. Давид Кики; старши треньор: Георги Чиликов

Жълти картони: Александър Василев 52′, Омар Сако 62′ (Берое) Иван Караджов 30′ (Арда)

Главен съдия: Иво Андреев (София)

Асистен съдии: Георги Тодоров (София) и Иво Колев (София)

Четвърти съдия: Димо Димов (Сливен)

Делегат на БФС: Никола Джугански (София)

Съдийски наблюдател: Стоян Денев (Велико Търново)