03/12/2021
Всички новини Северозападна Трета лига Трета лига

Павликени вкара 5 на Ювентус Малчика

ОФК „Павликени“ надигра с 5:1 като гост „Ювентус“ (Малчика). Двубоят е от осмия кръг на Северозападната Трета лига и бе белязан от тенденциозно съдийство и груба игра от страна на домакините.Вихрено начало за гостите, които отбелязаха три безответни гола. Един на Тодор Чирпанов и два на Стефан Гинчев бяха отменени от главния рефер Никола Петров и асистента му Венцислав Банчев. Скандалните прояви на съдиите продължиха, след като не бе отсъдена дузпа за нарушение срещу Йордан Йорданов. Така се стигна до 35-ата минута, когато Мартин Ширтев се възползва от пас на Йорданов и откри резултата. Скоро Стефан Гинчев шутира неспасяемо от границата на наказателното поле и удвои резултата. При ответната атака обаче „Ювентус“ наказа грешка на павликенчани и върна интригата – 1:2.Футболистите на ОФК „Павликени“ започнаха с натиск втората част. Постепенно домакините отпаднаха физически и съперника ги нокаутира. В 70-ата минута Георги Христов се разписа за 1:3 с глава след центриране от корнер. Малко след това Пламен Илиев довкара при разбъркване за 1:4. Накрая Габриел Ганчев се устреми по левия фланг и търкулна топката покрай вратаря за окончателното 1:5.