19/01/2022
Водещи новини Всички новини Футбол Свят

Втора поредна победа за Ювентус в Серия А + ВИДЕО

Отборът на Ювентус се наложи над Сампдория с резултат 3:2 в мач от 6-ия кръг на италианската Серия А.

Домакините успяха да поведат в резултата в 10-ата минута чрез Пауло Дибала, който обаче получи контузия само десет минути по-късно и напусна терена принудително.

В 43-ата минута Леандро Бонучи от дузпа успя да удвои преднината на своя тим. 11-метровият наказателен удар беше отсъден за игра с ръка на Никола Мури след удар на Киеза. Само минута по-късно обаче Йошида върно едно попадение за гостите.

В 57-ата минута новото попълнение на „старата госпожа“ Локатели направи резултата 3:1, а Кандрева в 83-ата оформи крайното – 3:2.

Тимът на Ювентус се изкачи до 9-ата позиция с 8 точки, докато Сампдория е 14-ти с 5.

ЮВЕНТУС – САМПДОРИЯ 3:2

1:0 Дибала (10′)

2:0 Бонучи (43′ – дузпа)

2:1 Йошида (44′)

3:1 Локатели (57′)

3:2 Кандрева (83′)

Ювентус: Перин, Куадрадо, Бонучи, Де Лихт, Сандро, Киеза, Локатели, Бентанкур, Бернардески, Дибала, Мората

Сампдория: Аудеро, Берешински, Йошида, Коли, Муру, Депаоли, Торсби, Екдал, Кандрева, Капуто, Куалярела