07/12/2021
Всички новини Североизточна Трета лига Трета лига

Дунав с труден успех над Септември (Тервел)

Отборът на Дунав се наложи като гост над Септември (Тервел) с резултат 3:2 в мач от шестия кръг на Североизточната Трета лига.

В 20-ата минута Джан Хасан проби по фланга, центрира и Кристиан Тасков откри резултата за русенци. Четвърт час по-късно Преслав Петков удвои, но при ответната атака обаче Денис Кадир намали.

Секунди преди почивката Джан Хасан се откъсна сам срещу вратаря, Танер Юсню го фаулира, съдията му вдигна червен картон и отсъди фаул. След изпълнението му Александров изби, но топката попадна в Диян Димов, който от десетина метра направи 1:3.

След почивката домакините бяха по-добри. В 65-ата минута Пламен Панайотов беше спрян с нарушение и Денис Кадир реализира дузпата за окончателното 2:3.

Септември – 1. Дениз Александров, 15. Пламен Панайотов, 3. Младен Димитров (капитан), 14. Симеон Митев, 13. Танер Юсню, 21. Михаил Михайлов, 7. Стелиян Цеков, 19. Тодор Вълканов, 18. Кристиан Пешков, 22. Денис Юзджан Кадир, 9. Мартин Кирилов.