24/09/2022
Водещи новини Всички новини Футбол Свят

Сензацията Шериф Тираспол тресна Реал в Мадрид!

Шериф Тираспол постигна сензационна победа с 2:1 като гост на Реал Мадрид в Шампионската лига. Молдовският тим се наложи на Бернабеу, въпреки че Белият балет имаше пълно превъзходство през целия мач.

Реал владееше инициативата от първата минута, но при първата си по-сериозна атака Шериф поведе в 25-ата минута. Якшибаев се разписа с глава след центриране на Кристиано. До края на първата част резултатът се запази, а домакините изпуснаха няколко чисти положения.

През втората част картината на Бернабеу не се промени. Реал атакуваше, но така и не стигаше до гол. Все пак в 65-ата минута Бензема от дузпа успя да изравни. Седем минути по-късно гол на Шериф бе отменен заради засада. И въпреки че всички очакваха до края Реал да стигне до важните три точки, това не се случи, а още повече – гостите стигнаха до сензационен втори гол в 90-ата минута, който стана дело на Тил и се поздравиха с победата. Попадението падна след фамозен удар от границата на наказателното поле.

Така след първите два кръг Шериф е на върха в класирането с 6 точки, докато Реал остава с 3. Интер и Шахтьор Донецк имат по 1 точка в актива си.