21/10/2021
Всички новини Трета лига Югоизточната Трета лига

Левски (Крумовград) прегази „розите“ в отложен мач, вкара им цели 7 гола

Левски (Крумовград) прегази Розова долина (Казанлък) със 7:0 в отложена среща от 5-ия кръг на Югоизточната Трета лига в която „сините“ бяха в ролята на домакини.

След този мач отборът на Стефан Генов е втори с актив от 18 точки и е на две точки зад лидера Саяна, но има и мач по-малко.

Началото тръгна добре за домакините, които получиха дузпа, но Миро Будинов изпусна от наказателния удар в първите минути.

Около 10-ата минута обаче Джунейт Яшар бе точен от втората дузпа, която бе свирена за Левски от Крумовград и откри резултата.

Броени минути по-късно Карамфилов намери Яшар на празна врата и опитният халф удвои преднината на своите и на практика „уби“ всякаква интрига.

За 3:0 точен бе Петър Христов, който вкара с глава от близка дистанция около половин час след началото на мача.

Голеадата продължи и Будинов се разписа за 4:0, след като бе намерен с хубав пас от Карамфилов.

Първото полувреме завърши при резултат 5:0 за домакините, а петото попадение бе на сметката на Ахмед Осман, който се разписа от фаул.

След почивката Левски стигна до още два гола, като около час след началото на мача Беркай Халил се разписа от фаул за 6:0, а в последните минути Димитър Калчев бе точен след удар под ъгъл, след двойно подаване с Петър Христов.