21/10/2021
Всички новини Трета лига Югоизточната Трета лига

Левски (Крумовград) разби талантите на Локо (Пловдив) и оглави върха на Югоизток

Левски (Крумовград) окупира макар и може би за само един ден върха в Югоизточната Трета лига, след като постигна убедителна победа у дома над талантите на Локомотив (Пловдив) с 5:0.

Това стана в среща от 9-ия кръг, а „сините“ са с лидери с актив от 21 точки и с точка повече от Саяна, чийто тим обаче утре има мач с Розова долина. Все пак крумовградчани имат да изиграят мач с Асеновец, който бе отложен и в класирането след утрешния ден ще бъде с мач по-малко.

Домакините тотално надиграха противника си и стигнаха до успеха с лекота. Яшар откри от дузпа в 30-ата минута на мача и даде аванс на домакините, а десет минути след това Христов засече с глава прекрасно центриране на Калчев и удвои.

След почивката домакините стигнаха до още три гола, като първите два от тях бяха дело на Беркай Халил, който блесна с прекрасен удар от дистанция в 65-ата минута.

Десетина минути след това вкара и от фаул за 4:0. В 85-ата минута Октай Юсеин излезе сам срещу вратаря, но в крайна сметка се стигна до там, че бранител на гостите си заби топката в мрежата и така крайният резултат бе оформен.