06/12/2021
Всички новини Втора лига

В голяма драма: Литекс сложи край на мъката и победи Лески в Лом

В много драматичен мач от 12-ия кръг на Втора лига Литекс сложи край на голямата си серия от мачове без победа (7 на брой) и стигна до успех с 3:2 при визитата си на Левски в Лом.

След този мач ловчанлии са 14-и с 12 точки, а ломчани са последни на 20-ото място с 4 точки и отборът е на цели 8 точки от спасителната зона.

Марк-Емилио Папазов откри за гостите от Ловеч в 12-ата минута, но Раиф Мурадов изравни за ломчани в 30-ата минута.

Литекс стигна отново до аванс с гол на Петко Ганев в 51-ата минута, но Даниел Пехливанов съумя да изравни в 83-ата.

За късния обрат голът бе дело на Илиян Капитанов, който се разписа от дузпа за Литекс в продължението след края на редовното време.