21/10/2021
Всички новини Северозападна Трета лига Трета лига

Пещера (Галата) се наложи над Етър-2

Силно подмладеният дублиращ отбор на „Етър” отстъпи с 2:1 в гостуването си на негостоприемния терен в с. Галата срещу местния „Пещера”. От щаба на великотърновския тим останаха недоволни от съдийството на врачанската бригада в мача. „Виолетовите” бяха без трима основни играчи. Мача пропуснаха защитникът Иво Ганев и халфовете Денислав Георгиев и Траян Димитров.

Етърци обаче първи поведоха още в началото на мача. Течеше 2-ата минута, когато Калоян Ненчев проби отдясно и центрира пред вратата, където намиращият се на задна греда непокрит Мартин Ангелов прати топката в мрежата – 0:1.

В 18-ата минута „Пещера” (Галата) изравни резултата чрез Иван Иванов, а в 24-ата стигна до пълен обрат за 2:1. Младен Николаев реализира с глава след центриране от корнер. Секунди преди края Атанас Георгиев разтресе гредата над търновския вратар.