07/12/2021
Водещи новини Всички новини Футбол Свят

Франция спечели Лигата на Нациите след обрат срещу Испания

Франция спечели Лигата на Нациите, след като във финала се наложи с 2:1 над Испания. „Петлите“ стигнаха до успеха след обрат. Първо в 64-ата минута Оярсабал откри за Ла Фурия. Само 2 минути по-късно Бензема изравни. Килиан Мбапе пък в 80-ата донесе успеха за французите.

За да стигнат до полуфиналите – Франция елиминира Белгия след драматичен обрат с 3:2, а испанците се наложиха над Италия с 2:1.

„Петлите“ стартираха по-активно. Още в 6-ата минута Погба намери Бензема, който заобиколи Унай Симон, но се забави с изстрела и опита да подаде на съотборник, но Аспиликуета изби топката. В 12-ата минута и испанците също имаха възможност за гол. Феран Торес изведе Сарабия зад защитата, но ударът не бе достатъчно силен и Лорис се справи. В края на първата част Дидие Дешан бе принуден да прави смяна заради контузия на Рафаел Варан. В игра за „петлите“ влезе Дайо Упамекано.

В 64-ата минута Тео Ернандес нацели гредата на вратата на Унай Симон, а секунди по-късно испанците поведоха чрез Оярсабал, който овладя пас на Бускетс и направи Лорис безпомощен – 1:0. Радостта на „Ла Фурия“ не трая дълго, защото не бяха изминали и две минути, когато „петлите“ изравниха. Погба намери
Мбапе вляво, той насочи топката към Бензема, а нападателят на Реал (Мадрид) отправи неспасяем удар в горния ляв ъгъл на вратата на Симон – 1:1.

Французите заиграха още по-активно. На два пъти удари на Мбапе не затрудниха Симон, а Бензема прати топката в ръцете на вратаря. В 73-ата минута Родри отправи далечен изстрел, след рикошет в крака на съперник топката прелетя високо над вратата на Лорис. В 80-ата минута тимът на Дешан стигна до пълен обрат, след като Мбапе се разписа за 2:1.