29/01/2022
Водещи новини Всички новини Футбол Свят

Ливърпул с ключова победа срещу Атлетико в луд мач (ВИДЕО)

Ливърпул направи решителна крачка към класиране за 1/8-финалите в Шампионската лига. Тимът на Юрген Клоп постигна ключова победа с 3:2 над Атлетико Мадрид като гост в луд мач и 9 точки дръпна на върха в класирането на група B. Атлетико остава с 4 точки, колкото има и Порто, който се наложи над Милан с минималното 1:0.

Срещата започна приказно за мърсисайдци и само след 13 минути те вече водеха с 2:0. В 8-ата минута Мо Салах навърза трима футболисти на домакините и с удар от границата на наказателното поле прати топката в мрежата. При удара кълбото рикошира и в Милнър, но в крайна сметка попадението бе записано на сметката на египтянина. Само 5 минути по-късно Ливърпул вече водеше с 2:0, като автор на гола стана Кейна.

Последва бурна реакция на Атлетико. Тимът на Симеоне още до почивката успя да изравни. Два пъти са разписа Гризман, първият път след асистенция на Коке, а след това и след пас на Жоао Фелико. След почивката играта продължи да бъде на много бързи обороти. В 52-ата минута Гризман влезе с брутален ритник в главата на Фирмино при опит да овладее една висока топка и получи директен червен картон.

Въпреки че останаха с човек по-малко испанците се държаха добре до 72-ата минута, когато съдията отсъди дузпа след нарушение на Ермосо в наказателното поле. Салах не сгреши и изведе Ливърпул напред.

В 83-ата минута съдията отсъди дузпа за Атлитеко Мадрид, но след консултация с ВАР, стана реферът отмени първоначалното си решение. До края тимът на Чоло Симеоне така и не намери сили да изравни и трите точки отидоха в полза на Ливърпул.