28/11/2021
Водещи новини Всички новини Първа лига

Левски с класика срещу Пирин, 18-годишен с две попадения

Отборът на Левски постигна втора поредна победа в Първа лига. Тимът на Станимир Стоилов се наложи над Пирин с 3:0 на „Георги Аспарухов“. Головете за успеха на „сините“ станаха дело на 18-годишният тийнейджър Мартин Петков, който се разписа на два пъти и Билал Бари, който оформи крайното 3:0 в самия край на срещата.

Левски е на 8-ата позиция с 14 точки, докато Пирин продължава да е закотвен на дъното с едва 8.

Двубоят на „Герена“ започна с натиск на „сините“. В 19-ата минута дойде и първата опасност за домакините. След центриране от корнер Билал Бари скочи най-високо и отправи удар с глава по посока вратата на Пирин, но топката излезе в аут. В 25-ата минута, Марин Петков откри резултата за Левски, след като получи хубав извеждащ пас от Георги Миланов, овладя на гърди и с левия крак преодоля Ник Хенгелман за 1:0. До края на полувремето, домакините продължиха да доминират, но не създадоха нови голови положения. В първите минути на втората част „орлетата“ опитаха натиск, който обаче доведе до една греда в 56-ата минута. Брахими свали кълбото към Станислав Костов, който от границите на наказателното поле стреля силно и удари напречната греда.

В 63-ата минута, Радослав Цонев изпълни от корнер, Станислав Манолев опита да избие, но кълбото попадна в Марин Петков, който засече от въздуха за 2:0, вкарвайки втория си гол в мача. В 71-ата минута, Здравко Димитров беше много близо до това да направи 3:0 като изскочи на изгодна позиция, но в последния момент Петър Занев изби топката. В самия край на мача Гьоко Зайков изрита една топка напред, вратарят излезе и изби лошо, Бари засече и наказа грешката му – 3:0.