28/11/2021
Водещи новини Всички новини Серия А Футбол Свят

Златан се завърна като титуляр с автогол, гол, асистенция и победа

Милан победи Болоня с 4:2 като гост в двубой от 9-ия кръг на Серия „А“. Срещата на „Ренато Дал’ Ара“ беше изключително интересна, като домакините играха повече от 40 минути с 9 души, а „росонерите“ стигнаха до победата в края. Като титуляр за Милан се завърна Златан Ибрахимович за първи път от месец май насам. Златан се отличи като записа асистенция, автогол и гол.

Първото полувреме по никакъв начин не предвещаваше драмата, след като гостите вкараха два гола чрез Рафаел Леао в 16-ата минута и Давиде Калабрия в 35-ата. Между тях Адама Сумаоро беше изгонен с директен червен картон.

Домакините не се предадоха и с човек по-малко буквално взривиха трибуните на „Ренато Дал’Ара“. Първо Златан Ибрахимович си заби автогол, а малко след това Муса Бароу вкара за 2:2.

Но само 6 минути по-късно „рособлу“ остана с девет души на терена, след като и Роберто Сориано беше изгонен. В крайна сметка Милан едва стигна до успеха с попадения на Исмаел Бенасер и Ибра в края на срещата.

В класирането Милан вече е лидер с 25 точки, а Наполи, гостува на Рома в неделя, има 24 т. Болоня остава на 9-та позиция с 12 пункта. Неделният ден ни предоставя и още едно голямо дерби, освен това на „Олимпико“. Един срещу друг на „Джузепе Меаца“ се изправят Интер и Ювентус.