06/12/2021
Всички новини Трета лига Югозападна Трета лига

Сливнишки герой с драматична победа над Рилски спортист

Драматична победа постигна тимът на Сливнишки герой, след като надви гостуващият Рилски спортист с 2-1, двубой от 14-ти кръг на ЮЗ Трета лига. Сливничани постигнаха победата въпреки че играха повече от час с човек по-малко, заради директен червен картон за вратаря Стоян Деспотов, който игра с ръка извън наказателното поле, при една ужасяваща грешка в защитата.

Въпреки, че бяха с 10 човека на терена, Героя успя да поведе с попадение от дузпа, което бе извършено наивно от играч на Рилецо срещу капитана на домакините Ничо Ничев, спъвайки го отзад. Потърпевшият изпълни хладнокръвно и отбеляза за 1-0.

Втората част започна с промяна в състава на гостите, като на терена се появи тарана Петко Петков. Той успя да изравни резултата в 58-та минута, когато точно изпълни дузпа за 1-1.

Последният четвърт на мача, Героя натисна здраво, като успя да постигне победата с гол в последната минута на мача. Тогава след центриране от ъглов удар, топката бе избита и попадна в краката на дебнещият на границата на наказателното поле Николай Маринов, той пое, овладя и със силен удар донесе ценната победа за сливничани 2-1.