03/12/2021
Трета лига Югозападна Трета лига

Героя изпусна Надежда нелепо в края

Сливнишки герой изпусна по нелеп начин да победи гостуващият тим на Надежда (Доброславци), завършвайки 2-2 в мач от 16-ти кръг на ЮЗ Трета лига.

През първата част, след непрекъснат натиск, но без чисто положение, двата тима се прибраха в съблекалнята при резултат 0-0. Втората част обаче започна обещаващо, намеквайки за драматичното развитие на мача, след като гостите поведоха в резултата. След един удар към вратата на домакините и рикошет, топката попадна в краката на  Станислав Благоев и той с топовен изстрел откри за 0-1.

Последва луд натиск с десетки пропуски пред вратата на гостите, пазена от Дончев. След куп положения все пак Стефан Аличков изравни в 63-та минута.  Окрилени от гола, скоро след това влезлият като резерва Денислав Минчев направи резултата 2-1, след многоходова атака в 75-та минута.

Почти в края на мача сливничани сътвориха поредна недомислица в защита, дала възможност на Благоев да отбележи втория си гол в мача, за крайното 2-2.