03/12/2021
Трета лига Югозападна Трета лига

Героя надви ОФК Костинброд като гост в регионалното дерби

Сливнишки герой надви  с 0-1 ОФК Костинброд като гост в регионалното дерби, играно на стадион „Бенковски“ в костинбродския кв. Маслово. Двубоя бе част от 17-ти кръг на ЮЗ Трета лига.

При добри атмосферни условия за тази част на годината, двата отбора изиграха добър и динамичен двубой. Домакините играха много надъхано през първата част, като на няколко пъти вратарят и капитан в този мач на СГ Димитър Симеонов се намесваше с вещина, и няколко излизания от пеналта, за да пресрещне откъсващ се играч на ОФК Костинброд.

Сливничани пък бяха малко по-прибрани в началните минути, но още в средата на полувремето загатнаха за това за което бяха дошли, а то бе само трите точки.

През второто полувреме героя започна да търси значително по-активно гол, като на няколко пъти бяха близо до попадение. Нещата за домакините станаха още по-сложни, като след няколко груби влизания, в 62-та минута Стефан Методиев влезе грубо в краката на играч на СГ и бе декориран с червен картон.

В 71-та минута Героя взе своето, когато след хубав удар от 25 метра Денислав Минчев отбеляза победното попадение в мача. В последната минута на двубоя Героя можеше да удвои преднината си, когато получи право да изпълни 11 метров наказателен удар, който обаче Николай Маринов пропусна.

С тази си победа Героя заема 12-то място, а ОФК Костинброд е на незавидното 18-то място, инкасирайки 10-та загуба от началото на Сезона.