04/12/2021
Всички новини Трета лига Югоизточната Трета лига

Левски (Крумовград) с обрат и ценна победа в Първомай

Левски (Крумовград) постигна победа с 3:1 при визитата си на Борислав (Първомай), като това стана в среща от 15-ия кръг на Югоизточната Трета лига.

Гостите пристигнаха с много кадрови проблеми, след като Красимир Илиев, Джунейт Яшар и Мирослав Будинов са с контузии и пропуснаха срещата.

Въпреки това обаче момчетата на Стефан Генов успяха да зарадват феновете си с трите точки, които са много важни в битката за титлата.

Домакините стигнаха до ранно попадение още в първите минути на мача, след като Калчев направи дузпа и така позволи на Борислав да стигне до аванс.

Само за броени минути обаче Левски стигна до пълен обрат, като първо Боримир Карамфилов бе намерен хубаво от ляво и навлезе в наказателното поле, а след това прати топката в далечния ъгъл.

Ахмед Осман пък вкара хубав гол, навързвайки няколко противникови футболисти и така направи обрата в мача пълен.

Около средата на второто полувреме всичко за Борислав приключи, след като Осман вкара втория си гол в мача. Той направи хубава комбинация с Ерай Карадайъ и от близка дистанция реализира.

Левски от Крумовград е с 34 точки след този успех, като изостава на 4 пункта от лидера Саяна, който е с мач повече.