03/12/2021
Всички новини Североизточна Трета лига Трета лига

Ботев с обрат срещу Спортист (ГТ) в Нови пазар

Отборът на Ботев (Нови пазар) се наложи над гостуващия Спортист (Генерал Тошево) с резултат 2:1 в двубой от 12-ия кръг на Североизточната Трета лига. Йордан Атанасов се възползва от подаване на Румен Николов и изведе Спортист напред в 32-ата минута. Асистиралият за попадението пък се разписа 180 секунди по-късно, но реферът не зачете гол заради засада.

В 56-ата минута Денис Кадир се разписа с глава, а в 63-ата Диян Иванов реализира за гостите, но съдията отсъди нарушение срещу вратаря.

В 80-ата минута Митков оформи крайното – 2:1.

БОТЕВ: 1. Евгени Иванов, 18. Аян Ирфан, 6. Евгени Стоянов, 20. Радослав Петков, 17. Йордан Миленов (капитан), 7. Калоян Петров, 22. Денис Ариф Кадир, 9. Христо Станчев, 8. Едис Ефрахим, 11. Митко Митков, 14. Йордан Нотев
Треньор – Диян Кирилов

СПОРТИСТ: 22. Федай Алимов, 24. Калоян Цветков, 14. Диян Иванов, 20. Ивелин Кузманов, 21. Кристиян Георгиев, 11. Севдалин Стайков, 6. Йордан Атанасов, 77. Георги Атанасов, 10. Румен Николов, 7. Георги Божков (капитан), 11. Димитър Симеонов