11
29
-18
8

Отборът на Барселона се наложи над Еспаньол с резултат 1:0 в мач от 14-ия кръг на испанската Ла Лига.

Гостите организираха две опасни атаки в началото на двубоя, но до попадение не се стигна. Последва опасност пред дебютанта за Барселона Илиас, който стреля много неточно, а и беше в положение на засада.

Минута по-късно „каталунците“ претендираха за дузпа за нарушение срещу Нико, но съдията не реагира.

В 26-ата минута Депай стреля в ръцете на вратаря, а в 27-ата Гави стреля с глава, но трърде слабо. Малко по-късно Депай се изправи очи в очи с вратаря на гостите, но не успя да се разпише. В 30-ата минута Бускетс стреля от далечно разстояние, но Лопес отново спаси.

В 44-ата минута Мингеса сгреши и можеше да се стигне до попадение за гостите, но Раул де Томас не уцели вратата.

Единственото попадение в мача отбеляза Мемфис Депай в 48-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение на Каберера срещу холандеца. При отсъждането останаха съмнения дали решението на рефера е било правилно.

В 51-ата минута Бускетс стреля, но топката рикошира и излезе в аут. В 61-ата минута влезлият като резерва Илиас Абделсамад Ел Залзули надигра защитник и опита да прехвърли вратаря, но изпълнението му не бе достатъчно прецизно и защитник изчисти.

В 64-ата минута Френки де Йонг отбеляза красив гол, но бе засада и попадението не бе зачетено.

В 68-ата минута Ембарба стреля коварно, но Тер Щеген спаси. В 70-ата минута удар на Де Томас мина встрани.

Абделсамад Ел Залзули в 73-ата отново стреля опасно, но отново топката мина встрани. В 81-ата минута удар от фаул на Раул де Томас мина до гредата. В 84-ата минтуа със страхотен пропуск се отличи Ландри Димата за гостите. В 86-ата минута удар на Де Томас срещна гредата.

20/11 22:00 | Camp Nou Ла Лига 2021/22 | Кръг 14
| Полувреме: 0-0