E. Botheim
85'
45'
90'

Отборът на Бодьо/Глимт се наложи над ЦСКА-София с резултат 2:0 в мач от петия кръг на Група C на Лигата на конференциите

Домакините успяха да поведат още в 25-ата минута чрез Брунстад, като до края на полувремето попадение не падна.

В 85-ата Ботеим оформи крайното – 2:0.

Домакините поеха инициативата от самото начало, възползвайки се по най-добрия начин от предимството си на изкуствения терен на стадион „Аспмира“. Защитата пред Густаво Бусато обаче играеше стабилно и не позволяваше изстрели към българската врата.

В 19-ата минута дойде ред и на ЦСКА да застраши северняците – Кайседо бе изведен отлично по левия фланг, надбяга противник и от аутлинията влезе навътре към вратата, където пусна назад към нахлуващия Йомов. Българският национал обаче бе затворен от няколко съперника и не успя да стреля към вратата на Будьо/Глимт.

Шест минути по-късно шампионът на Норвегия поведе – Пелегрино центрира отлично към нахлуващия от втора позиция Фет, който засече директно от въздуха за 1:0.

ЦСКА опита да отговори чрез Греъм Кери, който шутира с левия крак от 30-ина метра, но топката рикошира в съперник и излезе в корнер.

Малко преди да изтече час игра Йомов центрира отлично отдясно и сложи топката на главата на непокрития Кайседо, но еквадорския голаджия непокрит пред вратата стреля в аут.

Треньорът Стойчо Младенов пусна в игра Карло Мухар, Федерико Варела и Яник Вилдсхут на местата на Амос Юга, Жеферсон и Георги Йомов. Смените дадоха резултат и „армейците“ създадоха няколко отлични възможности да изравнят.

Вилдсхут стреля неточно след отбита от защитата на Будьо/Глимт топка в 69-ата минута, а малко по-късно Кери шутира точно в ръцете на вратаря Хайкин.

В игра се появи и Калоян Кръстев в 83-ата минута, заменяйки Жорди Кайседо. Веднага след това обаче домакините нанесоха втори удар след бърза контраатака – Солбакен преодоля Мазику отдясно и пусна към нахлуващия Ботейм, който разстреля Бусато през шпагата на Матай за 2:0.

ЦСКА-София остана на последната позиция в групата със само 1 точка, а Бодьо/Глимт е първи с 11 пункта. Втори е Рома с 10, а Зоря е трети с 6.