29/01/2022
Водещи новини Всички новини Втора лига

Спартак (Варна) е лидер във Втора лига след шеметен обрат над Монтана

Спартак (Варна) мисли все по-уверено за класиране в елита, след като обърна и победи на свой терен Монтана с 2:1 в среща от 19-ия кръг на Втора лига.

След този двубой „соколите“ са първи с актив от 42 точки, докато монтанчани са на 8-ата позиция с 29 точки и са твърде далече от челната тройка.

Айтов даде аванс на гостите от Монтана в 29-ата минута, след като бе намерен от Буров пред рамката на „соколите“ и с плътен удар откри.

След почивката обаче домакините се активизираха и Иван Колев успя да изравни в 65-ата минута.

Две минути след това радостта за домакинските привърженици донесе техният капитан Янчо Андреев, който вкара за пълния обрат.

Той засече с глава топката след прекрасно центриране и не даде шансове на Мюмюнов да спаси вратата си.