26/01/2022
Водещи новини Всички новини Футбол Свят

Белененсеш излезе с 9 играчи и двама вратари срещу Бенфика заради Covid-19

Белененсеш излезе с 9 играчи срещу Бенфика в двубой от поредния кръг на португалското първенството. Причината за това е, че по-голямата част от играчите на тима дадоха положителен резултат за коронавирус, а здравните власти и португалската федерация отказаха да пренасрочат мача. В крайна сметка в началото на втората част при резултат 0:7 срещата бе прекратена, след като резервният вратар на тима изрита топката в тъч и седна на терена. Преди срещата общо 17 човека от Белененсеш дадоха положителни проби за коронавирус, което осакати тима. На всичко отгоре още в първата минута Кау си отбеляза автогол. След това до почивката Бенфика вкара нови 6 попадения. Нунес вкара 3 гола, Сеферович добави две попадения, а освен това се разписа и Вайгъл.