26/01/2022
Всички новини Втора лига

Марица победи Спортист (Своге) в последния си домакински мач

„Марица“ победи с 2:0 „Спортист“ (Своге) в среща от 20-ти кръг от шампионата във Втора лига. Кръгът се явява първи от втория дял на шампионата. Срещата се игра в сряда на стадион „Марица“. Двата тима предложиха интересен мач с доста атаки към двете врати, а маричани отново победиха този съперник и то със същия резултат, както и в края на лятото.

Първата част бе равностойна, с атаки и към двете врати. Първо гостите стигнаха до два опасни удара към вратата на Илия Николов, който и двата пъти се намеси успешно. Пловдивчани също отговориха с две добри положения. Станислав Маламов стреля над гредата, а в 18-та минута удар на Мариян Тонев срещна напречната греда. В 26-та минута Веселин Марчев стреля, но топката излезе в аут. Малко по-късно Илия Русенов от гостите също прати топката в аут, но с глава. В 37-та минута Веселин Мачрев напредна в полето на гостите и бе съборен на границата на наказателното поле от вратаря Стефано Кунчев, но не последва никаква реакция от страна на главния съдия. В 42-та минута Илия Николов спаси коварен удар на играч от тима на Своге, той се намеси и при друг такъв на Ндонгала. В продължението на първото полувреме Мартин Газиев, който бе един от най-добрите в този мач, стреля перфектно от свободен удар покрай стената и прати топката в горния десен ъгъл на вратата на Кунчев за 1:0.

През втората част „Марица“ игра по-добре, като създаде повече положения. Възпитаниците на Николай Димитров бяха по-съсредоточени в играта и рядко допускаха грешки, като се възползваха от тези на противника. В 50-та минута Мариян Тонев се пребори за една топка и успя да нанесе удар от трудна позиция, но Стефано Кунчев успя да спаси. В 59-та минута бранител на гостите се подхлъзна пресиран от Валери Домовчийски, който се възползва, като отне топката и изведе сам срещу вратаря Мариян Тонев. Младият нападател го преодоля и направи 2:0 с техничен удар. В 75-та минута Станислав Маламов с индивидуален пробив достигна до самата аут линия, в близост до вратата, но в последния момент топката бе избита в корнер. До края на срещата възможности се откриха пред Айкут Янъков, Веселин Марчев и Мариян Тонев, но до ново попадение не се стигна. Гостите стигнаха до два удара от статични положения, но и двата бяха неточни и реално почти не създадоха положение през второто полувреме пред вратата на Илия Николов. Причина за това бе и добрата игра в защита. В тази фаза на играта Мартин Газиев обра всички топки изпратени по посока на пловдивската врата.

Така „Марица“ записа победа в последното си домакинство за годината. До зимната пауза остават два кръга. В първия от тях „жълто-сините“ гостуват на намиращия се в много добра форма тим на „Монтана“, а във втория почиват. Така следващия мач се оказва и последен за тима за 2021 година. Двубоят срещу „Монтана“ е на 5-ти декември, от 14 часа, на стадион „Огоста“. Към момента „Марица“ дели 7-8 място с тима на „Струмска слава“, като двата отбора са с по 30 точки.

МАРИЦА: Илия Николов, Георги Иванов, Симеон Вешев, Мартин Газиев, Янко Ангелов, Илиян Йорданов (Димитър Аврамов), Станислав Маламов (Айкут Янъков), Александър Праматаров (Милен Танчев), Валери Домовчийски ©(Сами Мехмедов), Веселин Марчев (Йордан Пейчинов), Мариян Тонев. РЕЗЕРВИ: Петър Начев, Христиан Димитров. Треньор: Николай Димитров

СПОРТИСТ (Сг): Стефано Кунчев, Галин Ташев, Борислав Христов ©, Богомил Богомилов, Владимир Сиромахов (Стивън Славков), Ивайло Михайлов, Илия Русинов, Мартин Сандов (Стефан Стефанов), Кирил Янакиев (Красимир Панчев), Деян Христов, Даудет Ндонгала (Ивайло Христов). РЕЗЕРВИ: Ивайло Василев, Иво Харизанов. Треньор: Борислав Кьосев

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Айкут Янъков, Симеон Вешев (М); Кирил Янакиев (С)
Съдийски състав: ГС: Ивайло Ненков, АС1: Асен Крумов, АС2: Стоян Стоянов, 4-ТИ: Мариян Гребенчарски, СН: Живко Недялков