R. De Paul
90'+2'
45'
90'

Отборът на Атлетико Мадрид се наложи над Порто с резултат 3:1 и се класира за 1/8-финалите на Шампионската лига.

Двата отбора не успяха да си отбележат през първата част, но Антоан Гризман даде преднина на гостите в 56-ата минута.

В 67-ата „дюшекчиите“ останаха с човек по-малко след директен червен картон на Караско, който повали противник без топка.

В 70-ата обаче домакините също останаха с 10 души, след като Вендел беше изгонен.

В последните минути паднаха цели три попадения. Първо в 90-ата Кореа вкара втори гол за своя тим, а Родриго де Паул направи резултата класически в 92-ата.

В 95 Серхио Оливейра от дузпа вкара почетно попадение за домакините, но те загубиха двубоя и останаха на третата позиция в групата, която ще им осигури участие в Лига Европа.