28/01/2022
Всички новини Футбол Свят

Съдията на Тунис – Мали свири края в 86-ата минута, после 10 секунди преди края на редовното време

Отборът на Мали се наложи над Тунис с резултат 1:0 в мач от Група F на Kупата на африканските нации. Единственото попадение в двубоя бе дело на Ибрахима Коне в 48-ата минута от дузпа.

В централна фигура се превърна съдията от Замбия Джани Сиказве.

В 75-ата минута тимът на Тунис пропусна дузпа. Уахби Хазри не успя да преодолее стража Мали Ибрахим Мункоро.

В самото начало на 86-ата минута ръководещия двубоя Джани Сиказве от Замбия свири край на двубоя, а впоследствие показа, че се е объркал. Само две минути след това ново странно решение от негова страна доведе до червен картон за играча с номер девет Ел Билал Туре от тима на Мали за нарушение в средата на терена.

Съдията сложи край на мача 10 секунди преди края на редовното време, което предизвика недоволството от страна на щаба на Тунис.

През втората част имаше ситуации, които бяха преразглеждани с ВАР, девет смени, две отсъдени дузпи, както и червен картон, което предполагаше поне няколко минути продължение.