28/01/2022
Водещи новини Всички новини Серия А Футбол Свят

Интер попари Юве в 120-ата минута и спечели Суперкупата на Италия!

Отборът на Интер се наложи над Ювентус с резултат 2:1 след продължения и спечели Суперкупата на Италия! Това е шестият трофей в историята на „нерадзурите“.

Уестън Маккени даде преднина на гостите в 25-ата минута. Лаутаро Мартинес обаче възстанови равенството в 35-ата минута от дузпа. Алексис Санчес в 120-ата минута донесе успеха на Интер.

До 6-ата минута отборът на Интер създаде две положения за гол, но с пропуски се отличиха Един Джеко и Стефан де Фрай.

Отборът на Ювентус откри резултата при първата си по-добра възможност. Уестън Маккени засече едно центриране на Алваро Мората и се разписа.

В 34-ата минута Интер получи дузпа. Джеко изпревари Де Шилио в наказателното пол и беше съборен. Лаутаро Мартинес не сгреши от бялата точка и направи резултата 1:1.

Бернардески пропусна първата възможност през първата част за „старата госпожа“. В 50-ата минута отново той можеше да се разпише, но ударът му мина над вратата. В 58-ата минута Перин отрази удар на Дъмфрис с глава.

В 96-ата минута Алексис Санчес пропусна страхотна възможност за „нерадзурите“. В 101-ата минута Пауло Дибала стреля опасно, но ударът му мина встрани.

В 120-ата минута Алекс Сандро сгреши фатално и Алексис Санчес донесе успеха на своя тим.