27/06/2022
Водещи новини Всички новини Ла Лига Футбол Свят

Гол на Еден Азар класира 10 от Реал за 1/4-финалите за Купата на Испания + ВИДЕО

Отборът на Реал Мадрид се наложи над Елче като гост с резултат 2:1 след продължения и се класира за 1/4-финалите за Купата на Испания.

В 10-ата минута отборът на Елче пропусна да поведе в резултата. Карийо не успя да се разпише на метър от голлинията.

В 25-ата минута Лунин спаси удар с глава на Карийо. Реал отговори подобаващо и удар на Винисиус не намери целта. Последва шут на Камавинга в ръцете на вратаря.

През втората част „белият балет“ доминираше, но не успя да стигне до попадение. В 77-ата минута удар на Каземиро бе отразен от вратаря на домакините Вернер.

В 102-ата минута домакините организираха страхотна атака. Топката стигна до влезлия като резерва Тете Моренте и Марсело го повали малко пред наказателното поле. Бразилецът получи директен червен картон, защото Моренте излизаше сам срещу вратаря. От последвалия фал Гонсало Верду стреля в стената, но топката се върна при него и той отново я насочи към вратата, тя се отклони в Дани Себайос и влетя в мрежата.

В 108-ата минута тимът на Реал Мадрид стигна до изравняване чрез Иско. Дани Себайос стреля, топката рикошира в Иско и влезе в мрежата на домакините.

В 116-ата минута Еден Азар донесе успеха на „белия балет“ и класира отбора за следващата фаза на надпреварата.