26/05/2022
efbet Лига Водещи новини Всички новини

ЦСКА 1948 се наложи над Борец (Велес) в голово шоу

ЦСКА се наложи с 4:3 над Борец (Велес) в атрактивна контролна среща, изиграна на терените на Gold City в Алания.

Проверката беше първа за „червените“ на турска земя, а с хеттрик в нея се отличи нападателят Георги Русев. Едно попадение за ЦСКА добави Марио Топузов.

Съперникът от Северна Македония излезе напред в резултата в 6-ата минута след грешка в отбраната на „армейците“ и гол на Гьоргевики. Минута по-късно Мамадзаде покачи на 2:0 за Борец (Велес) с нисък изстрел от около 25 метра.

Трудното начало не стъписа ЦСКА и тимът на старши треньора Николай Киров реагира мигновено. В 9-ата минута Георги Русев проби отдясно и пусна успореден пас, а Марио Топузов вкара отблизо за 1:2.

В 17-ата минута пък дойде най-красивото изпълнение в мача. Русев овладя малко пред наказателното поле, преодоля един бранител и изпрати брилянтен удар с вътрешен фалц към горния ляв ъгъл на вратаря за 2:2. Две минути по-късно Борец (Велес) вкара нов гол чрез Горгиев след нови неубедителни действия в защитата на ЦСКА.

В 22-ата минута след хубава атака на северномакедонския отбор Трайковки шутира опасно по диагонал, а топката премина в близост до левия страничен стълб на Даниел Наумов. „Червените“ отвърнаха със странична ножица на Георги Русев, след която кълбото рикошира в дясната греда на стража Алчевски и се „разходи“ по голлинията, но така и не влезе в мрежата.

Благодарение на напористите си действия, „армейците“ все пак успяха да сътворят пълен обрат до края на полувремето. В 41-вата минута Васил Шопов изведе Георги Русев сам срещу вратаря и десетката не сбърка за 3:3. Две минути по-късно нападателят оформи хеттрика си с попадение от дузпа за 4:3. През първата част Венцислав Василев пък си изкара червен картон, като беше заменен от Димитър Пиргов, заради характера на приятелската среща.

През второто полувреме ЦСКА вдигна още оборотите, но така и не успя да отбележи нов гол. Чисти положения се откриха пред Лазар Марин, Ангел Бастунов, Ивайло Чочев, Кристиан Грозданов и Дуде Ндонгала.

В игра влязоха всички налични футболисти без младия вратар Александър Маджаров, Александър Колев, който има нужда от още няколко дни подготовка и контузения Карлос Охене, който получи травма – скъсан менискус, в една от първите тренировки на ЦСКА в Турция. Халфът ще пътува обратно към България, където ще започне лечението си.

В следващия си контролен двубой „армейците“ излизат срещу полския Стал Миелец на 27 януари отново на терените на Gold City в Алания.