30/06/2022
Висша лига Водещи новини Всички новини Футбол Свят

Челси е новият Световен клубен шампион!

Отборът на Челси се наложи над Палмейрас с резултат 2:1 след продължения и спечели Световното клубно първенство.

През първата част двата отбора не успяха да си отбележат попадение. В 55-ата минута Ромелу Лукаку изведе Челси напред, след като се възползва от центриране на Хъдсън-Одой.

Южноамериканският шампион обаче успя да изравни резултата само 5 минути по-късно. Рафаел Вейга изравни от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Тиаго Силва.

До края на двубоя не паднаха повече попадения и мачът влезе в продължения.

В 117-ата минута Кай Хаверц донесе успеха на „сините“ от дузпа, отсъдена за игра с ръка на футболист на Палмейрас.

В края на двубоя Луан от състава на Палмейрас получи директен червен картон за нарушение срещу Кай Хаверц.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Челси: 16. Менди, 26. Аспиликуета (к), 2. Рюдигер, 4. Кристенсен, 6. Силва, 7. Канте, 8. Ковачич, 19. Маунт, 29. Хавертц, 20. Хъдсън-Одой, 9. Лукаку

Треньор: Томас Тухел

Палмейрас: 21. Уевертон, 23. Вейга, 15. Гомес (к), 14. Скарпа, 28. Данило, 7. Дуду, 8. Зе Рафаел, 13. Луан, 22. Пикерес, 10. Рони, 2. Роша

Треньор: Абел Ферейра