30/06/2022
Висша лига Водещи новини Всички новини Ла Лига Футбол Свят

Страхотен мач! Реал елиминира Челси от ШЛ, след като губеше с 0:3 на Бернабеу

Отборът на Челси се наложи над Реал Мадрид с резултат 3:2 на „Сантяго Бернабеу“, но отпадна от надпреварата, след като загуби първия сблъсък с 1:3.

Гостите успяха да поведат в резултата в 15-ата минута чрез Мейсън Маунт, който се възползва от подаване на Тимо Вернер.

В началото на втората част Рюдиргер успя да отбележи втори гол за английския тим след едно изпълнение на корнер и изравни общия резултат.

В 63-ата Алонсо също успя да се разпише, но попадението беше отменено заради игра с ръка на бранителя на Челси.

В 75-ата минута все пак лондончани успяха да отбележат трети гол чрез Тимо Вернер, който класира лондончани за 1/2-финалите.

В 80-ата минута Родриго успя да намали резултата за „белия балет“ след асистенция на Лука Модрич

В продълженията Карим Бензема се възползва от центриране на Винисиус и с глава направи резултата 2:3.