01/07/2022
efbet Лига Водещи новини Всички новини

Левски елиминира Лудогорец и се класира за финал за Купата!

Отборът на Левски се класира за финала за Купата на България! Сините спечелиха и втория сблъсък с 1:0.

„Сините“ спечелиха първия сблъсък с резултат 3:2 и ще се изправят срещу ЦСКА-София на финала на турнира.

Домакините успяха да поведат още в 3-ата минута чрез Уелтън.

След четвърт част игра разградчани имаха претенции за дузпа за игра с ръка на Сонко Сундберг, но реферът не реагира. Малко след това Билал Бари получи една добра топка, но се засуети и се подхлъзна.

В 28-ата минута Филип Кръстев задмина с лекота петима футболисти на „орлите“ и се озова „очи в очи“ срещу Слуга, който обаче се намеси и спаси. 3 минути по-късно и Пламен Андреев трябваше да се намесва след шут на Каули Оливейра. В ответната атака Слуга отново не трепна след удар на Уелтън.

В 38-ата минута съдията отсъди нарушение за Левски за игра с ръка на Текпетей в наказателното поле не „сините“, но всъщност с ръка игра Ван дер Каап и разградчани трябваше да получат дузпа.

В добавеното време на първата част със страхотен пропуск се отличи и Кирил Десподов.

През втората част попадение не падна.

ЛЕВСКИ: Пламен Андреев, Килиан Ван дер Каап, Сонко Сундберг, Хосе Кордоба, Драган Михайлович, Цунами, Андриан Краев, Филип Кръстев, Георги Миланов, Уелтон, Билал Бари

ЛУДОГОРЕЦ: Симон Слуга, Карничник, Игор Пластун, Вердон, Антон Недялков, Алекс Сантана, Клод Гонсалвеш, Каули, Текпетей, Кирил Десподов, Сотириу